5 kroků, jak dosáhnout svých cílů

Každý máme své cíle, ale někdy potřebujeme poradit, co děláme špatně nebo co bychom měli dělat, abychom těch cílů opravdu dosáhli. Zde Vám nabízím 5 ozkoušených kroků, které mě samotné velice pomáhají.

1.Vstávat brzy a naplánovat si den

Musím se odkázat na skvělého spisovatele a experta na „leadership“ Robin Sharma (velice doporučuji jeho knihy a Youtube videa), který založil takzvaný 5 am club. Jeho hlavní myšlenka je vstát brzy, věnovat sobě první hodinu a následný výsledek je vyšší produktivita. Tomuto tématu se budu přímo věnovat v budoucím článku. Přeci produktivnější člověk rovná se úspěšnější člověk. Jaké doporučení z toho plyne pro Vás? Přinuťte sami sebe vstát brzy, naplánujte si, co daný den chcete stihnout a plně využijte každou z jeho 24 hodin!

2. Rozdělte si hlavní cíl na malé cíle

Psychologické studie dokázaly, že člověk raději a snáze plní menší cíle, menší úkoly. Ke každému cíli vedou drobnější kroky a vy si je musíte specifikovat a jeden po druhém začít plnit. Pochvalte se za každý splněný krůček a s radostí se pusťte do plnění dalších. Můžu Vám však dát ještě jedno velké doporučení. Vždy si dávejte o něco málo vyšší cíl, protože pokaždé když jeden splníte, posouváte se dále. Jaký je výsledek? Za nedlouho si budete plnit sny, které Vás dřív ani nenapadly!

3. Časový limit

Jakmile máme na vše spoustu času, člověk se kolikrát nedokope cokoliv udělat. Proto někteří lidé jsou nejproduktivnější právě před deadlinem. Stanovte si časový limit, nějaký termín do kdy chcete úkoly splnit. Můžete si nějaké mini cíle stanovit na konkrétní den či hodinu a pak ty větší vědět, že chcete splnit do konce měsíce či roka.

4. Vizualizace

Toto je jedno z kreativnějších kroků. Opět čerpám z knihy od autora Robin Sharma. Jeho pomůcka se nazývá kniha snů. Tuto knihu si píšete Vy sami. Vložte do ní konkrétní cíle, a i do kdy je chcete splnit. Velice doporučuji si k cílům vkládat motivační obrázky a tuto Vaši knihu snů si každý den prolistovávat a připomínat si, čeho chcete dosáhnout. Zároveň se doporučuje sednout si v klidu, relaxovat a u toho si představovat, jak si cíle plníte a jak se cítíte po dosažení Vašich cílů.

5. Vzdělávat se

Většina úspěšných lidí Vám potvrdí, že hodně čte a neustále se vzdělává. Nezáleží na tom, v čem se vzděláváte, ale musí Vás to bavit a zajímat. Můžete si čist knihy, poslouchat podcasty, koukat na Youtube videa či absolvovat kurzy. Nemusí se vždy jednat jen o Vaši práci. Vzdělávat se můžete v osobní rozvoji, v tom, jak jednat lépe s lidmi nebo se zajímat o vedlejší obory či trendy současnosti.

Tyto rady Vám nic nedají, pokud je nezačnete vyloženě aplikovat. Vyzkoušejte to alespoň pár měsíců a dejte nám vědět, zda Vám pomohly. Napište nám zde do komentářů či na našich sociálních sítích.

Comments are closed.