Loading

SEO - optimalizace vyhledávačů

SEO je zkratka pro optimalizaci vyhledávačů a není na tom nic mystického. SEO je měřitelný, opakovatelný proces, který se používá k odesílání signálů do vyhledávačů, pro vysvětlení toho, proč zrovna vaše stránky stojí za to zobrazit. A s tím vám pomůžeme my.

Co je to SEO? Aneb názorné vysvětlení optimalizace vyhledávačů.

Google v zásadě používá složitý matematický vzorec, algoritmus, který dává skóre každému webu a všem vyhledávajícím lidem, kteří v Googlu hledají web, který by se měl právě nejlépe hodit pro to, co zrovna hledají.

Algoritmus

Algoritmus považujte za sbírku prázdných kbelíků. Jeden kbelík vám dává skóre kvality vašeho webu, druhý kbelík vám dává skóre za to, kolik webů na vás odkazuje, třetí kbelík vám dává skóre podle toho, jak vám lidé věří. A vaším úkolem je zaplnit co nejvíce kbelíků než jakýkoli jiný web.

Hodnocení ve vyhledávači

Hodnocení vašeho vyhledávače můžete ovlivnit tím, že budete mít nejvyšší skóre, pokud jde o kvalitu vašeho webu, nejvyšší skóre, pokud jde o autoritu vašeho webu a nejvyšší skóre, pokud jde o nejdůvěryhodnější obchod pro vyhledávání, který lidé zrovna hledají.

Možnosti

Dobrá věc je, že existují stovky kbelíků a pro každý jeden z těchto kbelíků jsou tato skóre sestavena v algoritmu, aby vyhledávač zjistili, jaká bude vaše pozice. Optimalizace vašeho webu pro výsledky vyhledávání tedy skutečně znamená získat nejvyšší skóre v co největším počtu těchto bodů.
Nyní mají některé kbelíky větší hodnotu než jiné, ale tři nejvýznamnější, které musíte znát pro hodnocení v žebříčku, jsou kvalita, důvěra a autorita.

Kvalita

Takže kvalita, nebo-li to, co se Google snaží změřit, když se snaží zjistit, na jaké pozici by se web měl nacházet. Aby web byl kvalitní, musí nabízet sám o sobě něco zajímavého, hodnotného a vyjímečného. Například: dobrý obsah – pokud prodáváte oblečení a používáte stejný popis, jaký používá každý jiný prodejce oblečení na svých webových stránkách, nenabízíte pro vyhledávač Google nic jedinečného.

Důvěra

Důvěra je další důležitý kbelík, který musíte znát, když se snažíte, aby váš web získal vysoké hodnocení na Googlu. Google nechce svým vyhledávačům ukázat žádný web, chce svým vyhledávačům ukázat nejlepší web, a tak chce ukázat právě důvěryhodné weby.
Jedna věc, kterou Google uvedl je, že trestá weby nebo obchody či společnosti, které mají trvale špatné recenze. Algoritmu Google tedy musíte prokázat, že jste důvěryhodní. Mezi možnosti jak to dokázat patří získat další vysoce autoritativní weby, které na vás budou odkazovat. Mít články v on-line novinách, získat odkazy na odvětví a další důvěryhodné weby, které vás mohou kontaktovat: partneři, prodejci, spokojení zákazníci.

Autorita

A konečně, další opravdu důležitý kyblík je autorita. Google chce ukázat oblíbené weby. Pokud můžete dokázat, že jste nejoblíbenější prodejce oblečení lidem, kteří si chtějí koupit oblečení online, Google váš web zobrazí. Musíte tedy Google přesvědčit – poslat mu signály, že váš web je nejoblíbenějším místem pro oblečení, které prodáváte.
Tento kyblík můžete naplnit vytvořením základny fanoušků. Vytvořte sociální síť, přimějte lidi, aby na vás odkazovali, přimějte lidi, aby sdíleli vaše stránky s oblečením na jejich sociální síti. Přesvědčte lidi, aby komentovali vaše příspěvky, zanechávali vám jejich názory a sdíleli obrázky sebe, jak nosí vaše oblečení. Vytvořte fanouškovskou základnu a poté je shromážděte, aby na vás odkazovali a mluvili o vás. Takto Googlu prokážete, že jste důvěryhodní a autoritativní.

Takže když o tom přemýšlíte, tak SEO je opravdu jen proces dokazování vyhledávačům, že jste tím nejlepším webem, nejvíce autoritativním, nejdůvěryhodnějším, nejunikátnějším a nejzajímavějším, který mohou nabídnout svému zákazníkovi.

Nezávazná poptávka

Leave this field blank

Kontakt

Instagram

Spojte se s námi

Shopping Basket