Čtyři tipy na jarní výlet

I když teď počasí stálo chvíli za nic, bude stále hezčí a hezčí, tak proč nepřivítat konečně to pravé jaro nějakým příjemným výletem. Přináším čtyři tipy na hezké májové dovolenky, ať už si je užijete s rodinou, kamarády či romanticky s partnerem.

PAŘÍŽ

I přes to co se nyní v Paříži dělo, má stále co nabídnout. Pokud vás lákají památky, rozhodně nevynechejte baziliku Sacré-Coeur s úchvatným výhledem na město. Za prohlídku určitě stojí i muzeum Louvre se slavnou Monou Lisou, nebo se prostě jen procházejte a kochejte atmosférou francouzské metropole. Pokud se rozhodnete navštívit dominanty tohoto města, doporučuji koupit vstupenky předem, vyhnete se tak dlouhým frontám a stihnete toho mnohem víc. Ideální destinace na prodloužený víkend. Pokud pořád váháte, mrkněte na film Amélie z Montmartru, rozhodně vás to pozitivně naladí a přesvědčí. 

Přímé lety z Prahy do Paříže se pohybují kolem dvou tisíc korun. Pokud si však počkáte na konec května, můžete letět za krásných 1 500,-. Odkaz: https://www.ryanair.com/cz/cs/booking/home/PRG/BVA/2019-05-23/2019-05-26/1/0/0/0

AMSTERDAM

Amsterdam je nejhezčí rozhodně právě na jaře, kdy kvetou tisíce tulipánů a všechno je tam veselejší. Dominantou jsou kanály, na nichž nesmíte vynechat plavbu. Holandsko si víc užijete, pokud si půjčíte kolo. I když vám cyklistika nic neříká, tam vás to zaručeně bude bavit.  Za zmínku stojí i nedaleká vesnička Zaanse Schans proslulá výrobou sýrů a dřeváků a uchvátí vás místní dochované větrné mlýny. Některé stále plně funkční.

Přímé lety z Prahy se společností easyJet téměř libovolné termíny za dva a půl tisíce korun. 

BENÁTKY

Pokud se vám nechce cestovat na dlouho nebo nemáte volné dny, tak skvělá volba jsou Benátky. Stačí na ně víkend. Osobně jsem byla nadšená a to jsem měla jenom dvanáct hodin. V první řadě se vybavte hotovostí, málokde přijímají karty. Jinak než pěšky nebo přívozy se nikam nedostanete a to dodává Benátkám tu skvělou atmosféru. Největší doporučení je se ztratit. Toulat se italskými uličkami je kouzelné, objevíte spoustu pěkných zákoutí a podniků. A samozřejmě si užijte dobrou kávu. Otužilí se možná zvládnou v květnu i smočit v moři. 

Letenky z Prahy seženete u společnosti Ryanair od osmi set korun do dvou tisíc, záleží na termínu.

BUDAPEŠŤ

Pokud milujete Prahu, zamilujete si i Budapešť. Maďarská metropole nabízí úplně všechno. Od světového letního festivalu Sziget, přes lázně až k historickým dech beroucím památkám. Ideální je spojit všechny aktivity dohromady. Při návštěvě nezapomeňte na Budínský hrad a samozřejmě největší chloubu města budapešťský parlament.  Je nutné mít rezervovanou prohlídku dopředu. Vstupné je 3 500 forintů (zhruba 280 korun).

Do Budapešti se pohodlně svezete autobusy společností FlixBus nebo Student Agency, ceny jsou srovnatelné a pohybují se kolem tisíc korun za obě cesty. 

Při rezervování ubytování přes tento odkaz https://booking.com/s/69_5/slab1049na Booking.com  získáte 10 % slevu. Pokud si chcete pronajmout pokoj nebo rovnou celé bydlení, nejlepší je rozhodně AirBnB. Zde nabízím slevu 725,- na pobyt. Stačí rezervovat přes tento odkaz: https://www.airbnb.cz/c/nikolas115?currency=CZK

Přeji krásné jaro a věřím, že si nějakou dovču dopřejete. 

Comments are closed.