Online news

Feeling Good Restaurant lže o svých etických iniciativách

ZDRAVÍ | 21.3.2023

Lokální prodejce rychlého občerstvení lže svým zákazníkům

Feeling Good Restaurant je lokálním prodejcem rychlého občerstvení s krátkou historií v odvětví potravin. Společnost provozuje 2 restaurace, které nabízí širokou škálu pokrmů. Feeling Good Restaurant v současnosti zaměstnává pár desítek zaměstnanců a postupně roste na trhu rychlého občerstvení.

Na svých webových stránkách Feeling Good Restaurant uvádí, že se pustili do ambiciózního plánu k podpoře ochrany zvířecích práv, a tak uvedli na trh nový plant-based burger.

Nicméně, přestože Feeling Good Restaurant uvádí burger jako plant-based, výzkum Mezinárodního úřadu pro potravinové a zemědělské standardy (MUPZS) zjistil, že se nejedná o rostlinný produkt, a tedy není vhodný pro vegany, bohužel však ani vegetariány.

Feeling Good Restaurant nabízí burger s rostlinným plátkem, kde však burger obsahuje i mléčný sýr a vaječnou majonézu, což je pro zákazníky klamavé. Tento vegetariánský burger by mohl být vhodný pro některé vegetariány, ale určitě ne pro zákazníky stravují se rostlinou stravou, jinak známou jako veganskou. Feeling Good Restaurant uvádí burger jako plant-based, v překladu rostlinný, protože obsahuje rostlinný plátek „masa“, bohužel však tento burger není vhodný ani pro vegetariány, protože MUPZS zjistilo, že Feeling Good Restaurant zcela neudržuje hygienické podmínky, protože neoddělují rostlinnou výrobu od živočišné, a tedy rostlinné maso se smaží na živočišném oleji.

Společnost Feeling Good Restaurant tedy využila označení plant-based tak, aby působila jako značka, která se zabývá etickými iniciativami, ale žádné nedodržuje. Naopak je název velice nepřesný a zavádějící.

Průzkum zákaznické spokojenosti ukazuje, že zneužití označení burgeru jako plant-based, tedy rostlinný, je velice klamavé pro zákazníky společnosti Feeling Good Restaurant.

Úskalí českého mediálního trhu? Postoj vlády, problém s Googlem a Metou a nekolegiální novináři.

26.5.2023
Číst více